Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Bezpieczna Szkoła

PartnerzyFacebook

Dziennik Elektroniczny

Powitanie

Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów
tel. +48 76 818 50 19, fax. +48 76 818 49 15 e-mail: gimchocianow@home.pl, www.gimchocianow.pl

Projekty edukacyjneFERIE ZIMOWE

Ze szkołyInformujemy, że w okresie ferii zimowych Gimnazjum pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.

Z RODZINĄ NA SPORTOWO, KULTURALNIE, BEZPIECZNIE I ZDROWO

Sport

Poniżej w linku zamieszczono program zajęć sportowych w okresie ferii zimowych roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie:

Kliknij aby pobrać plan

PLAN LEKCJI

NewsAktualny plan lekcji ważny od 12. stycznia 2015r. dostępny jest tutaj

IDĄ ŚWIĘTA...

Święta

ZAJĘCIA WYCHOWAWCZO-OPIEKUŃCZE

Pilne

Dyrektor Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie informuje o możliwości skorzystania przez uczniów z zajęć wychowawczo-opiekuńczych organizowanych na terenie szkoły w dniach 22-24 XII oraz 29-31 XII w godzinach 8.00 - 13.00. Dodatkowo w nowym roku 2015 w dniach 02 I i 05 I.
Rodzice mogą zgłaszać chęć udziału dziecka w zajęciach do wychowawcy do 17 grudnia.

Dyrektor Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
Halina Pluta

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

kiermasz

Uczniowie Naszego Gimnazjum wzięli udział w konkursie "Książki naszych marzeń" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona w dwuminutowym krótkim filmiku, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku, który znajduje się w tytułowym linku:

Nakręćmy się na czytanie

Mariola Krac - nauczyciel bibliotekarz.

W ŚWIECIE PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH

Konkursy

04 grudnia drużyna z naszej szkoły w składzie: Emilia Mroczko, Magdalena Dusza i Natalia Koreń z kl. 3a wywalczyła I miejsce w V Powiatowym Konkursie Chemicznym "W świecie pierwiastków chemicznych" w Polkowicach. W konkursie uczestniczyło pięć szkół z powiatu polkowickiego. Konkurs składał się z czterech etapów: wykonanie przestrzennego modelu atomu, odpowiedź na wylosowane pytania, wykonanie losowo przydzielonego doświadczenia w laboratorium oraz rozwiązywanie zadań otwartych. Nasze reprezentantki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami oraz zdobyły największą liczbę punktów spośród rywalizujących drużyn. Dziewczynom gratulujemy! Po zakończonej rywalizacji uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach zaprosili uczestników na krótki pokaz chemiczny w ich wykonaniu.

Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka chemii Agata Konrad.POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW TADEUSZA RÓŻEWICZA

kiermasz

Informujemy, że uczennica klasy 3b MARTYNA PIETRUSZEWSKA w dniu 01.12.2014 r. zajęła PIERWSZE MIEJSCE w kategorii GIMNAZJUM w KONKURSIE RECYTATORSKIM, który odbył się w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Recytowany utwór: „Od jutra się zmienię”. Opiekunem uczennicy jest Pani Bożena Tronina.


GRATULUJEMY!

WYNIKI - RECENZJA ZE SPEKTAKLU MY, DZIECI Z DWORCA ZOO

Ze szkoły

Informujemy, że dwie uczennice z klas 3: Martyna Pietruszewska z klasy 3b i Dominika Tarczyło z klasy 3d znalazły się w gronie LAUREATÓW konkursu na RECENZJĘ SPEKTAKLU, ogłoszonego przez CENTRUM KULTURY MUZA W LUBINIE. „My, dzieci z dworca ZOO” – to tytuł spektaklu, który 29 października 2014 r. na scenie CK „Muza” wystawiony został przez Teatr Kamienica z Warszawy. Przedstawienie obejrzało ok. 600 osób – młodzieży z lubińskich i okolicznych szkół. Chcieliśmy poznać opinie młodych widzów po obejrzeniu sztuki, dlatego ogłosiliśmy konkurs na recenzję. Dziękujemy wszystkim, którzy zadali sobie trud, aby opisać swoje wrażenia po obejrzeniu spektaklu.

Jury konkursu nagrodziło 7-u autorów przesłanych recenzji 2-osobowymi zaproszeniami na spektakl „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” (14 grudnia, godz. 19.00) oraz karnetami do kina „Muza” na grudniowe seanse w ramach DKF-u.

Nagrody w kasie CK ”Muza” mogą odebrać: Paulina Andrzejewska – Paulina Fiołka – Paweł Hajduk – Martyna Iwanicka – Anna KujtkowskaMartyna PietruszewskaDominika Tarczyło


GRATULUJEMY!

21. LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Zyczliwosc
Dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji


Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.Spot na z okazji motta tegorocznego Dnia Życzliwości

20. LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

25 lat KoPD - logo.jpg20. listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka


Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka:

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Zapraszamy do obejrzenia spotu o prawie dziecka do szacunku na 25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka:

Spot na 25-lecie Konwencji

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,157,072 Unikalnych wizyt