PACZKA NA KRESY
printer
PACZKA NA KRESY

Szkolny Wolontariat „WolGim” zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji: „Paczka na Kresy” organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizję Wrocław. Akcja polega na zbiórką świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny.

To nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny.

Zbieramy: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Prosimy, by artykuły posiadały w miarę długą datę przydatności do spożycia.

Szkolna akcja trwa do 16 grudnia 2016r.

Czytaj więcej
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA
printer
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA

W dniu 7.11.2016 r. na 3 godzinie klasa 2d zrealizowała przedstawienie (scenariusz autorski wychowawcy) ku czci święta niepodległości Polski 11 Listopada. W tej formie przekazano podstawowe fakty i procesy, związane z drogą do Niepodległości Polski w latach 1914-1918, jednocześnie prezentując wybór pieśni patriotycznych, głownie z tamtej epoki. Bardzo dziękuję za ogromną pomoc Pani Ewie Kopczyńskiej, Panu Wojciechowi Kyc, chórowi szkolnemu i innym osobom, które udzieliły pomocy.

Z wyrazami szacunku wychowawca klasy 2d Robert Żeleźny

Czytaj więcej
21.XI. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
printer
21.XI. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Jak je obchodzić?

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Czytaj więcej
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
printer
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada po raz trzeci obchodzono w Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Zgodnie z intencją Rzecznika Praw Ucznia (list poniżej) przyłączyliśmy się do obchodów tego ważnego dnia.

Nasza szkoła świętowała to wydarzenie poprzez mecz unihokeja między drużyną Nauczycieli, Pracowników Szkoły a Uczniami.

Meczowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów, w czasie lekcji plastyki, pod czujnym okiem Pani Ewy Kopczyńskiej. Uczniowie wygrali, bo jakby mogło być inaczej z racji Ich święta:). Wydarzenie przygotował Samorząd Uczniowski.

Za wsparcie opiekunowie SU dziękują Pani Ewie Kopczyńskiej, Panu Rafałowi Paliszkiewiczowi i Radzie Rodziców, która ufundowała słodką niespodziankę.


Zapraszamy Was też na stronę Rzecznika Praw Dziecka. Link: Kliknij aby otworzyć


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Izabela Szwed i Adam Łukasiewicz

Czytaj więcej
SAMORZĄD UCZNIOWSKI INFORMUJE
printer
Informacja szkolna

Samorząd Uczniowski informuje, że prowadzi w czasie długich przerw w Szkolnym Radio "Kleks" dyżury dla całej społeczności szkolnej. Jeśli ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł na wydarzenie w naszej szkole niech przyjdzie i opowie Nam o tym.

Grafik dyżurów:

Daria Zazula, wtorek 11.35-11.50

Mateusz Urban, czwartek 11.35 - 11.50

Zapraszamy Was też na stronę SU na fb. Link: Kliknij aby otworzyć

Możecie do Nas napisać, a My odpowiemy na każdą wiadomość z Waszej strony. Możecie też "wrzucić" swój pomysł do zielonej skrzynki, która znajduje się przy tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej
zDolny Ślązak Gimnazjalista
printer
Konkurs

Z wielką przyjemnością informujemy , iż dwoje uczniów naszego Gimnazjum: Julia Rolak z klasy III D i Piotr Mroczko z klasy II A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matematyczno - fizyczny".

Nasi zdolni gimnazjaliści w dniu 14 listopada będą walczyć o awans do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY
printer
Pilne

Dnia 04.11.2016r. przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy, którego uczestnikami byli zarówno gimnazjaliści jak i przedszkolaki. Ewakuacja przebiegła zgodnie z regulaminowymi przepisami istniejącymi w takiej kryzysowej sytuacji.

ŻYWA LEKCJA HISTORII
printer
Informacja szkolna

W poniedziałek 24 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii pt.: Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował. Zajęcia z dużym zaangażowaniem przygotowała i zrealizowała Agencja widowisk historycznych ARKONA z Torunia, która w poprzednich latach już w naszym gimnazjum gościła. Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach: na pierwszej lekcji obecni byli uczniowie klas drugich i trzecich, a na lekcji drugiej uczniowie klas pierwszych.

Celem zajęć było przybliżenie najważniejszych wydarzeń z okresu władców polskich wybranych podczas wolnej elekcji – od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego.

W trakcie lekcji nasi uczniowie mieli okazję:
- zobaczyć pokaz walki na szable, prezentację oręża (pełną zbroję husarską, kolczugi, hełmy, szable, repliki broni palnej),
- przymierzyć stroje i uzbrojenie,
- uczestniczyć w konkursach, w których nagrodą był Dukat Gdański Jana II Sobieskiego,
- wziąć udział w scence historycznej,
- utrwalić wiadomości historyczne.

Na zakończenie młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała wystrzał z broni – repliki pistoletu skałkowego z XVII wieku.

A wszystko było okraszone ciekawą opowieścią i niepowtarzalnym dowcipem. Było bardzo ciekawie i emocjonująco.

Czytaj więcej
GIMNAZJALIŚCI DEBATUJĄ
printer
GIMNAZJALIŚCI DEBATUJĄ

Piętnastu uczniów z Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie pod opieką pań A. Jaskuly i A. Kubera uczestniczyli w debatach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 2016, który odbył się 20 pażdziernika 2016 roku, w Starostwie Powiatowym w Polkowicach. Młodzież ze szkół powiatu pokowickiego podjęła dyskusję na tematy, które sami zaproponowali. Przeprowadzono dwie sesje, pezentację kandydatów oraz głosowanie.

Czytaj dalej...

Czytaj więcej
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI
printer
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI

Zabierz swoją klasę do kina Helios i oddaj głos w ważnej sprawie!

Czytaj więcej
ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA - HUMANISTYCZNY
printer
ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA - HUMANISTYCZNY

Nasi gimnazjaliści zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu pt. ,, zDolny Ślązak Gimnazjalista- humanistyczny”.

Z radością informujemy, że dwoje uczniów Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie zakwalifikowało się do etapu powiatowego konkursu adresowanego do zdolnych gimnazjalistów z terenu Dolnego Śląska. Owymi szczęśliwcami zostali: Adrianna Kowalska i Piotr Mroczko z klasy II A. Uczniowie Ci w rywalizacji na etapie szkolnym uzyskali po 31 pkt. co wystarczyło, by Zagwarantować sobie udział w zmaganiach na poziomie powiatu. Przed wyżej wymienionymi uczniami wiele godzin intensywnej pracy pod kierunkiem nauczycieli prowadzących: Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły. Zarówno Ada jak i Piotr nie boją się wyzwań, a fakt, że są dopiero uczniami klasy II dodatkowo ich motywuje.

Rozgrywki powiatowe odbędą się już 18.11.2016r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej