LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRACOWNIKÓW OŚWIATY
printer
LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, za nami ponad rok wytężonej pracy. Obecnie wkraczamy w nowy etap, jakim jest wprowadzanie reformy edukacji.

Chcemy być blisko Państwa i wspierać w procesie tworzenia właściwych warunków, do pełnego rozwoju dzieci i młodzieży w polskich szkołach.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem skierowanym do Państwa, a także o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z reformą edukacji. Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany im na najbliższych zebraniach.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
tel. 22 34 74 141 - struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,
tel. 22 34 74 792 - podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,
tel. 22 34 74 458 - przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej


List do Dyrektorów Kliknij aby otworzyć

List do Rodziców Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
PAMIĘTNIK DZIELONY NA TRZY
printer
PAMIĘTNIK DZIELONY NA TRZY

UWAGA!!!

Nasze uczennice: Z. Florczyk, K. Klimkowska, K. Brelska z klasy 3c biorą udział w konkursie: „Misja – książka”!

Na tej stronie możesz oddać swój głos: https://ridero.eu/pl/books/pamietnik_dzielony_na_trzy/ Kliknij aby otworzyć

Czas: do 15 stycznia!!!!
Dziękujemy za każdy oddany przez Was głos :)

Czytaj więcej
ZEBRANIA Z RODZICAMI KONSULTACJE - KOREKTA
printer
Informacja szkolna

W związku z przedstawieniem Jasełek szkolnych dla rodziców uczniów informujemy, iż w dniu 03.01.2017r (wtorek) następuje zmiana w godzinach Zebrań:

16.30-17.15 Jasełka szkolne na małej sali Gimnastycznej.

17.15-17.45 Zebranie rodziców z wychowawcami klas.

17.45-18.15 Konsultacje rodziców z nauczycielami przedmiotów.

GIMNAZJUM W JEDNOSTCE RATOWNICTWA GÓRNICZO - HUTNICZEGO W SOBINIE
printer
GIMNAZJUM W JEDNOSTCE RATOWNICTWA GÓRNICZO - HUTNICZEGO W SOBINIE

Dnia 16.11.2016 r. 15-osobowa grupa, złożona z klas IIIa i IIIe, w ramach zajęć z orientacji zawodowej prowadzonych przez panie: Agnieszkę Jaskuła i Annę Kubera, pojechała do Jednostki Ratownictwa Górniczo - Hutniczego w Sobinie. Na miejscu przywitał nas jeden z pracowników, który zaprowadził nas do sali, w której obejrzeliśmy film o pracy ratowników. Po projekcji rozmawialiśmy o pracy ratowników, kwalifikacjach, szkoleniach i predyspozycjach. Następnie zwiedzaliśmy jednostkę. Centrum dowodzenia to dyspozytornia. Tam właśnie przychodzą wszelkie zgłoszenia o wypadkach. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca na tym stanowisku, a także, że jest to jedyna stacja ratownicza, gdzie przez całą dobę dyżuruje lekarz. Ratownikiem może zostać tylko osoba, która pracuje jako górnik na dole. Dyżur pełniony jest tutaj przez całą dobę, bez względu święta czy dni wolne od pracy. Zastęp ratowniczy zmienia się co 7 dni (zawsze od poniedziałku do poniedziałku). Każdy taki dyżur rozpoczyna się badaniem lekarskim i szkoleniem. Ratownicy codziennie uczestniczą w różnego rodzaju ćwiczeniach, by podnosić swoją sprawność fizyczną i umiejętności ratownicze, bowiem od tego zależy powodzenie całej akcji. Oprócz tej pracy sami dbają o wygląd jednostki. Samodzielnie zagospodarowali otoczenie, dzięki czemu mogą tam przyjemnej spędzać czas, np. mogą korzystać z kortu tenisowego, sali sportowej, siłowni czy też wspólnie urządzić grilla.

Czytaj więcej
KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE
printer
KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE

Z pięknym pucharem za zdobycie II miejsca w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd w Gaworzycach w kategorii gimnazjalnej wróciły dziewczęta ze szkolnego zespołu wokalnego.

W miniony piątek tj. 16 XII w składzie Kasia Kwiatkowska (3e), Kasia Pietruszewska (3d) i Natalia Ostrowska (1b) wyśpiewały kolędą “Pójdźmy wszyscy do stajenki” swój pierwszy sukces. Życzymy powodzenia w kolejnych rywalizacjach.

Występ możecie zobaczyć na stronie http://artgim.webnode.com/ Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
REFORMA EDUKACJI
printer
REFORMA EDUKACJIInformujemy, że wszystkie informacje dotyczące reformy oświaty można znaleźć na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl : Kliknij aby otworzyć
Czytaj więcej
MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SPORTOWE
printer
Informacja szkolna

W ramach tegorocznych Mikołajek wspierając oddolne inicjatywy uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował mecz między Uczniami a Nauczycielami, Tym razem dyscypliną, w której rywalizowano była koszykówka. Zwycięstwo odnieśli uczniowie, ale Nauczyciele walczyli do samego końca. Ciekawe, czy będzie kolejny mecz....?????

Tego dnia odwiedzili nas: św. Mikołaj, śnieżynki i renifer :) Słodką niespodziankę ufundowała Rada Rodziców.

KONCERT PROFILAKTYCZNY
printer
KONCERT PROFILAKTYCZNY

We wtorek 29 listopada w naszej szkole zrealizowano program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt: „PODZIEL SIĘ DOBREM” w wykonaniu wirtuoza perkusji Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Artysta ów muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms" wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej.W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów - "Zima z Rockiem" w ma Śląsku, w tym roku brał też udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin". Kolejne festiwale to: "KartRock" - Jelenia góra, "Rockowisko" - Łódź, "Open Rock" - Kraków, "Fama" - Świnoujście. W 2001 roku nominowany do tytułu "Człowiek Roku" Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji.

W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie klasy. Koncert sfinansowała Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU
printer
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariatu jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego, by całą swoją uwagę skierować na wolontariuszy - ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych w swoim środowisku. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariuszy. Szkolny Wolontariat „WolGim” swoją działalnością, od lat, wspiera różnego rodzaju: stowarzyszenia, fundacje i instytucje działające na terenie naszego Miasta i Gminy, jak i całego kraju.

W tym roku zrealizowaliśmy już następujące inicjatywy:

• Zbiórka plastikowych nakrętek na „ Wrocławskie hospicjum dla dzieci” oraz Fundację „Nutka”;
• „Pomóż pomagać” – zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z naszego miasta;
• „Podziel się słodyczą” – zbiórka słodkich upominków dla podopiecznych OPS w Chocianowie;
• „Podaruj misia dzieciom z chorobą onkologiczną” – zbiórka maskotek dla Fundacji „Przylądek Nadziei”;
• Kiermasz ozdób świątecznych na nowe książki do biblioteki szkolnej;
• Kiermasz ciasteczek, z którego dochód przeznaczony został na operację byłej uczennicy naszego gimnazjum.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom naszego gimnazjum, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagają w realizowaniu akcji charytatywnych:
Amelii Droszczak, Oliwii Machacz, Mai Makarowskiej, Ani Buchta, Kindze Moritz, Natalii Szanter, Alicji Schirbel, Sandrze Makarowskiej, Wiktorii Czarnynoga, Natalii Pokorskiej, Sandrze Kisiel, Klaudii Kłos, Nicoli Skrzypek, Mirelli Kucharczyk, Karolinie Pudlak, Barbarze Steć, Katarzynie Pietruszewskiej, Joannie Duszy, Katarzynie Kwiatkowskiej, Ani Koselskiej, Paulinie Drozd, Agnieszce Kaczyńskiej, Michalinie Nowak.

Czytaj więcej
PACZKA NA KRESY
printer
PACZKA NA KRESY

Szkolny Wolontariat „WolGim” zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji: „Paczka na Kresy” organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizję Wrocław. Akcja polega na zbiórce świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny.

To nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny.

Zbieramy: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Prosimy, by artykuły posiadały w miarę długą datę przydatności do spożycia.

Szkolna akcja trwa do 16 grudnia 2016r.

Czytaj więcej
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA
printer
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA

W dniu 7.11.2016 r. na 3 godzinie klasa 2d zrealizowała przedstawienie (scenariusz autorski wychowawcy) ku czci święta niepodległości Polski 11 Listopada. W tej formie przekazano podstawowe fakty i procesy, związane z drogą do Niepodległości Polski w latach 1914-1918, jednocześnie prezentując wybór pieśni patriotycznych, głownie z tamtej epoki. Bardzo dziękuję za ogromną pomoc Pani Ewie Kopczyńskiej, Panu Wojciechowi Kyc, chórowi szkolnemu i innym osobom, które udzieliły pomocy.

Z wyrazami szacunku wychowawca klasy 2d Robert Żeleźny

Czytaj więcej