Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Bezpieczna Szkoła

PartnerzyFacebook

Dziennik Elektroniczny

Powitanie

Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów
tel. +48 76 818 50 19, fax. +48 76 818 49 15 e-mail: gimchocianow@home.pl, www.gimchocianow.pl

Projekty edukacyjneNASZE DZIECI I ZAGROŻENIA - DOPALACZE RODZICU! ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI!

Pilne


Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej po substancje psychoaktywne sięgają młode osoby. Niekiedy są nieświadome zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Jakie mogą być skutki zażywania dopalaczy?
Dopalacze, podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji i sami farmakolodzy mają trudności z jednoznacznym stwierdzeniem, czym są dopalacze. Jedni uważają je za rodzaj narkotyków, które tym tylko różnią się od tych „prawdziwych” narkotyków, że do niedawna były sprzedawane legalnie. Inni określają je jako substancje psychoaktywne, a jeszcze inni (sprzedawcy) mówią na nie „produkty kolekcjonerskie”.

Dopalacze 1

Dopalacze 2

Dopalacze 3

Kliknij czytaj więcej, by dowiedzieć się więcej...

1 MARCA DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

News


W piątek 27 lutego 2015 roku duża grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Prelekcję na temat genezy święta oraz żołnierzy niezłomnie walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej wygłosił dr Stanisław Bogaczewicz, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej z Wrocławia. Następnie uczestnicy obejrzeli film pt. „Czy warto było tak żyć?”. Dokument dotyczył losów kapitana Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” (1910 – 1947), który oddał życie na rzecz wolnej Polski. To była wyjątkowa lekcja historii o świadectwie męstwa żołnierzy drugiej konspiracji, ich niezłomnej postawie patriotycznej i przywiązaniu do tradycji niepodległościowej naszej Ojczyzny.

LOSY POLAKÓW NA WSCHODZIE

Konkursy


,,Losy Polaków na Wschodzie”- nasi uczniowie w gronie najlepszych - TO JUŻ TRADYCJA

Od trzech lat uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczą w konkursie kuratoryjnym polegającym na odkrywaniu kart historii. Uczniowie, poprzez udział w konkursie ,,Losy Polaków na Wschodzie” stają się ,,badaczami historii tej znanej oraz tej ukrytej w dokumentach, starych fotografiach oraz wspomnieniach jej uczestników”...

Szkolna drużyna w finale Dolnośląskiego Konkursu ,,Liga Naukowa- humanistyczna”

W dniu 25.02.2015r. szkolna drużyna w składzie: Magdalena Dusza, Emilia Mroczko, Zuzanna Tronina z klasy III A oraz Kacper Pasternacki z kl. IIIB pod opieką nauczyciela Pani Anny Chodyń uczestniczyli w finale wojewódzkiego konkursu ,,Liga Naukowa- humanistyczna’’.

Kliknij czytaj więcej, aby rozwinąć...

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM

Pilne


Zarządzenie nr 8/2015 DKO z dnia 2 lutego 2015r. w sprawie terminów rekrutacji do gimnazjów oraz terminów i zasad rekrutacji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016:

Rekrutacja do gimnazjum

OGŁOSZENIE

Sport


W czasie jesienno-zimowym boiska boczne szkoły są zamknięte, ze względu na brak oświetlenia. Boisko główne jest otwarte.
Osoby, które dokonają zniszczeń ogrodzenia, będą pociągane do odpowiedzialności finansowej.

PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGOMOJA SZKOŁA WSPÓŁPRACY

szkola wspolpracy


GIMNAZJUM DEBATUJE
W październiku 2013 roku nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu "Szkoła współpracy-uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Jest to nowy, ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej a współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki -Wysoka jakość systemu oświaty. Celem tego przedsięwzięcia jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły...

WARSZTATY I „ZADANIA DOMOWE”
Drugim etapem udziału szkoły w projekcie były warsztaty. W projekcie zaplanowano dwa spotkania warsztatowe, przedzielone pracą własną zespołów. Warsztaty (7h) odbyły się w marcu i w maju, oba miały miejsce w Zielonej Górze. Spotkania poświęcone były głównie analizie obecnego stanu współpracy nauczycieli (sprawozdanie z debat) oraz zaplanowaniu przyszłych działań wzmacniających tę współpracę...

Koordynator projektu: Małgorzata Pawlik

Kliknij czytaj więcej, aby rozwinąć...

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Ze szkoły

Prezydium:
Przewodnicząca : Sylwia Formicka
Zastępca przewodniczącej : Julia Grech
Sekretarz: Marta Łysiak

Sekcje samorządowe :
1) Sekcja medialna :
Aleksandra Bator 2d, Anita Foryś 2, Julia Kaźmierska 1d, Katarzyna Piertuszewska 1d, Wiktoria Fedorowicz 1d

2) Sekcja techniczna :
Karol Choma 3a, Daniel Kowalski 3a, Piotr Burdzy 2a, Konrad Śliwiński 2a, Tomasz Steć 2a, Jakub Śledzikowski 2a

3) Sekcja wizualna - dekoracyjna:
Natalia Tomaszewska 2c, Natalia Grabowska 2c, Galia Kępka 2a, Natalia Zdulska 2a

KONKURSY HISTORYCZNE

Konkursy

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum w Chocianowie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 Od Cedyni do Orszy”. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
- Tomasz Steć kl. IIA- opiekun Agnieszka Jaskuła
- Szymon Zborowski kl. IIIB – opiekun Agnieszka Jaskuła
- Weronika Łomako kl.IIC- opiekun Anna Piotrowska

W dniu 27 listopada 2014 r. odbył się etap powiatowy konkursu „Współczesne konflikty zbrojne”. Do konkursu łącznie przystąpiło 12 uczniów. Uczestnicy konkursu odpowiadali indywidualnie na pytania wykraczające poza podstawę programową nauczania wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum. Uczeń klasy IIIA Adrian Iwańczak otrzymał tytuł laureata zajmując III miejsce na etapie powiatowym. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Jaskuła.

UWAGA! NIEWIELKA ZMIANA PLANU LEKCYJNEGO!

Pilne

Nastąpiła zmiana planu lekcyjnego z dniem 02. lutego 2015 roku.

Aktualny plan lekcji z podziałem na godziny lekcyjne oraz na klasy ważny od 02. lutego 2015r. dostępny jest tutaj oraz tutaj (z podziałem na oddziały) lub zobaczyć tutaj

.

FERIE ZIMOWE

Ze szkołyInformujemy, że w okresie ferii zimowych Gimnazjum pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,218,023 Unikalnych wizyt