Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Bezpieczna Szkoła

PartnerzyFacebook

Dziennik Elektroniczny

Powitanie

Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
ul. Szkolna 1, 59-140 Chocianów
tel. +48 76 818 50 19, fax. +48 76 818 49 15 e-mail: gimchocianow@home.pl, www.gimchocianow.pl

Projekty edukacyjne21. LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Zyczliwosc
Dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji


Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.Spot na z okazji motta tegorocznego Dnia Życzliwości

20. LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

25 lat KoPD - logo.jpg20. listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka


Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka:

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Zapraszamy do obejrzenia spotu o prawie dziecka do szacunku na 25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka:

Spot na 25-lecie Konwencji

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Ze szkołyUwaga uczniowie!

27 Listopada odbędzie się Dyskoteka Andrzejkowa przy współpracy Rady Rodziców. Do 19 listopada przewodniczący klas zbiorą listę osób chętnych na dyskotekę z podpisem wychowawcy i przewodniczącej klasy, które przekażą do przewodniczącej Samorządu Szkoły, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przekaże do Dyrekcji Szkoły.
28 listopada będzie dzień bez sprawdzianów. Nauczyciele proszeni są o przeprowadzenie sprawdzianów w innych terminach. Jeśli przedmiot jest raz w tygodniu, to uczniowie przygotowuję się do lekcji wcześniej. Dzieci biorące udział w dyskotece obowiązuje szczęśliwy numerek.

Zebranie z Rodzicami

Pilne

Informujemy, że dnia 04.11.2014r. o godzinie 17:00 odbędzie się w szkole zebranie z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami. Zapraszamy rodziców do szkoły.

Edukacja teatralna - Jesień Teatralna 2014

News

W dniu 29 października 2014 r. chętni uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl "My, dzieci z dworca Zoo" Teatru Kamienica z Warszawy" w Centrum Kultury "Muza" w Lubinie. Po przedstawieniu uczestniczyli w spotkaniu z terapeutą ds. uzależnień Krzysztofem Tkaczykiem, a na koniec.... zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami!

Christiane F. miała 12 lat, gdy po raz pierwszy zaczęła palić haszysz. Potem poszło z górki LSD, kradzieże, heroina i dworzec ZOO, gdzie wszystko miało swój początek i koniec. W ten sposób, w wieku 13 lat Christiane stała się narkomanką. Jaki był świat, do którego tak bardzo chciała należeć osamotniona nastolatka? Czy jej wyobrażenia o dorosłym życiu spełniły się? I co ważniejsze, czy znalazła to, czego szukała?

Spektakl "My, dzieci z dworca ZOO" jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu dla którego jednostka jest nieistotna.
Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego Sterna w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę.

Gimnazjaliści z Chocianowa z wizytą w szkole partnerskiej w Budapeszcie w ramach projektu Comenius

Delegacja Gimnazjum po raz kolejny wyjechała za granicę w ramach z projektu Comenius. Węgry to już ostatni punkt na mapie podróży Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie zaangażowanego w realizację międzynarodowego projektu w ramach programu COMENIUS „Zaprzyjaźnij się ze środowiskiem”. Spotkanie odbyło się w dniach 22 - 26 września w Budapeszcie. Wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich 4 szkół partnerskich: z Węgier, Litwy, Turcji oraz naszej szkoły. Reprezentacja z Chocianowa składała się z dyrektora, 4 nauczycieli oraz 4 uczniów.


cały artykuł

Kiermasz używanych podręczników

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 3 września 2014 r. na holu głównym szkoły w godz. 8 - 12 (na przerwach).

Bilety miesięczne

W sekretariacie szkolnym są wydawane bilety miesięczne oraz legitymacje (dla uczniów klas pierwszych).

POMOC MATERIALNA

STYPENDIUM SZKOLNE O CHARAKTERZE SOCJALNYM
Stypendium przysługuje uczniom będącym mieszkańcami Miasta i Gminy Chocianów bez względu na lokalizację szkoły, do której uczęszczają. Podstawowym warunkiem przyznania pomocy jest udokumentowanie faktu uzyskiwania dochodów w wysokości nieprzekraczającej kwoty kryterium dochodowego, tj. 456 zł na członka rodziny.
Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Chocianów w terminie do 15 września 2014 r.
Formularz można pobrać drogą elektroniczną ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Miasta i Gminy Chocianów (zakładka Oświata) lub osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów: Referat Oświaty, Kultury i Sportu, Spraw Społecznych i Zdrowia, pokój nr 17 b lub w Kancelarii.
Dodatkowych informacji udzielają: Jerzy Staszczak i Magdalena Durkacz, tel. (76) 818-50-20 wew. 128.

ZASIŁEK SZKOLNY
Wnioski można składać w terminie 2 miesięcy od daty wystąpienia zdarzenia losowego. Przez zdarzenie losowe należy rozumieć sytuację nagłą, której nie można było przewidzieć ani jej zapobiec (m.in. choroba, śmierć, powódź, pożar).
Zasiłek może być przyznany uczniowi będącemu mieszkańcem Miasta i Gminy Chocianów bez względu na lokalizację szkoły, do której uczęszcza.
Wysokość zasiłku szkolnego nie może przekroczyć jednorazowo kwoty stanowiącej pięciokrotność kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tj. 530 złotych). Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymanego stypendium szkolnego.
Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Formularz można pobrać drogą elektroniczną ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Miasta i Gminy Chocianów (zakładka Oświata) lub osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów: Referat Oświaty, Kultury i Sportu, Spraw Społecznych i Zdrowia, pokój nr 17 b lub w Kancelarii.
Dodatkowych informacji udzielają: Jerzy Staszczak i Magdalena Durkacz, tel. (76) 818-50-20 wew. 128.

OBIADY NA TERENIE SZKOŁY

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie informuje, że od dn. 01.09.2014 r. przyjmowane będą wnioski na dożywianie w szkole dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
Zainteresowanych rodziców prosi się o kontakt z pracownikami
socjalnymi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chocianowie, ul. Odrodzenia 31. Pracownicy socjalni przyjmują interesantów w dni robocze 7.30 do 11.00, a we wtorki od godziny 8.00 do 16.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku o godzinie 900 przy Eko-klasie, a przy brzydkiej pogodzie na hali sportowo-widowiskowej.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,088,417 Unikalnych wizyt