ZEBRANIE RODZICÓW
printer
Wiadomość

W dniu 06.06.2017 r. o godzinie 17.00-17.30 odbędą się Zebrania z rodzicami. Są to zebrania z wychowawcami klas. Nie ma w tym dniu konsultacji nauczycielskich. Wychowawcy klas przekazują dla rodziców karteczki z informacją o wystawionych rocznych ocenach z zajęć edukacyjnych oraz rocznej ocenie z zachowania.

WOKALNY SUKCES ADY KOWALSKIEJ
printer
WOKALNY SUKCES ADY KOWALSKIEJ

Podobnie jak w ubiegłym roku uczennica naszej szkoły Adrianna Kowalska zwyciężyła w kategorii gimnazjalnej na VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 24 maja w Polkowicach. Wykonała w języku niemieckim piosenkę pt.” Was wirklich bleibt”. Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów ! (video relacja z występu na kanale You Tube ArtGim)

Link do filmu Kliknij aby otworzyć

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW
printer
Informacja szkolna

Szanowni Państwo, w załączeniu do pobrania znajduje się list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z 19 maja 2017 r. skierowany do rodziców, który podsumowuje pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

List MEN Kliknij aby otworzyć

SZKOŁA DEMOKRACJI
printer
SZKOŁA DEMOKRACJI

Miło nam poinformować, że Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie otrzymało tytuł "Szkoła Demokracji".

Uczennice: Daria Zazula z klasy 3d, Julia Kaźmierska z klasy 3d, Katarzyna Pietruszewska z klasy 3d, Adrianna Kowalska z klasy 2a, Maja Makarowska z klasy 2a, Kinga Moritz z klasy 2a, Anna Buchta z klasy 2a, Daria Huget z klasy 2d wzięły udział w programie "Szkoła Demokracji" w roku szkolnym 2016/2017. W ramach programu zespół uczniowski wspólnie z opiekunem SU Panią Izabelą Szwed był odpowiedzialny za przeprowadzenie diagnozy działania szkoły w 7 obszarach certyfikatu: Wybory reprezentacji, Komunikacja i media, Działania uczniów, Podejmowanie decyzji, Uczenie się i nauczanie, Zasoby i kwestie formalne, Otwarta szkoła oraz wprowadzenie zmian w życiu szkoły w celu spełnienia kryteriów. Relacje zespół publikował na specjalnie w tym celu utworzonej platformie.W wyniku pracy zespołu szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła Demokracji".

Certyfikat poświadczający, że szkoła spełnia wszystkie kryteria do rozwoju społecznej aktywności, samorządności uczniowskiej i praktycznej edukacji obywatelskiej. Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
KONKURS STYPENDIALNY
printer
Konkurs

Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce ogłasza Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uzdolnionych uczniów romskich, realizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W załączeniu przesyłamy regulamin i kartę zgłoszeniową do pobrania.
Karta zgłoszenia Kliknij aby otworzyć
Regulamin Kliknij aby otworzyć

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNZJALNYCH
printer
TARGI SZKÓŁ PONADGIMNZJALNYCH

28 kwietnia 2017 r. godz. 10.00 mała sala gimnastyczna

Targi odbędą w dwóch turach:
I - klasy A,B,C
II - klasy D,E

Plan Targów:

10.00 – powitanie przedstawicieli szkół
10.05 – krótka prezentacja ofert prowadzona przez przedstawicieli szkół
10.20 – odwiedzanie stoisk przez uczniów gimnazjum
11.45 – 12 – przerwa
12.00 – II tura (program j.w.)

SZKOLNY TYDZIEŃ NA RZECZ POPULARYZOWANIA PATRIOTYCZNYCH POSTAW - W PRZEDDZIEŃ UROCZYSTOŚCI 2 I 3 MAJA
printer
SZKOLNY TYDZIEŃ  NA RZECZ POPULARYZOWANIA PATRIOTYCZNYCH POSTAW - W PRZEDDZIEŃ UROCZYSTOŚCI 2 I 3 MAJA

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami: 2 maja - Dniem Flagi oraz 3 maja - kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym gimnazjum podjętych jest wiele działań popularyzujących patriotyczne postawy. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w proponowanych formach aktywności. Tak niewiele wystarczy, aby zamanifestować swoje przywiązanie do kraju urodzenia. Na szczęście nie musimy udowadniać miłości do ojczyzny poprzez walkę o jej wolność.

Czytaj więcej
SUKCES ZDOLNYCH GIMNAZJALISTEK W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PT. ,,ARSENAŁ PAMIĘCI”
printer
SUKCES ZDOLNYCH GIMNAZJALISTEK W  XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PT. ,,ARSENAŁ PAMIĘCI”

Pragniemy poinformować, że wśród Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ,,Arsenał Pamięci”, w którym z sukcesem uczestniczymy już od wielu lat, znalazło się pięć uczennic Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. Szczęśliwcami są: Aleksandra Bednarz kl. III B, Klaudia Klimkowska i Zuzanna Florczyk z kl. III C oraz Joanna Dusza i Anna Koselska z klasy III E. Uczennice pod opieką koordynatorów szkolnych: Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły już niedługo pojadą do Łodzi na trzydniowe podsumowanie konkursu...

Czytaj więcej
ZEBRANIE Z RODZICAMI
printer
Informacja szkolna

W dniu 09.05.2017 r. (wtorek) od godz. 16.30 do 17.30 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami, natomiast od 17.30 do 18.15 konsultacje nauczycielskie. Obecność w tym dniu wszystkich nauczycieli jest obowiązkowa. Jest to zebranie informujące o przewidywanych rocznych ocenach z zajęć edukacyjnych, w tym ocenach niedostatecznych i przewidywanych rocznych ocenach z zachowania.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
printer
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

Życzy Halina Pluta Dyrektor Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie

INFORMACJA SZKOLNA
printer
Uwaga zmiana

Dnia 14.04.2017r. tj. w piątek z przyczyn organizacyjnych Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi jest nieczynne.