ZMIANA W PLANIE LEKCYJNYM
printer
Informacja szkolna

Na stronie internetowej w odpowiedniej zakładce znajduje się zaktualizowany plan lekcji ważny wraz z zakończeniem ferii zimowych od dnia 15.02.2016r. Zapraszamy do zapoznania się.

POLSKO - NIEMIECKIE KOMBINACJE
printer
POLSKO - NIEMIECKIE KOMBINACJE

Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literacko - Plastyczny, Polsko - Niemiecki Kombinacje organizowanym przez Gimnazjum Nr 2 im. Marii Skłodowskiej –Curie w Polkowicach, oraz Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

Czytaj więcej
REYMONT W POEZJI I PROZIE
printer
REYMONT W POEZJI I PROZIE

W dniu 27 listopada 2015 roku w Chocianowskim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Reymont w poezji i prozie”. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie i odniosły sukces. W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne zajęły II i III miejsce. Są to uczennice z klasy III d:

Natalia Szkolnicka - II miejsce oraz Jagoda Kanabaj - III miejsce

Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy.

ZAKOŃCZENIE SZTANDAROWEGO PROJEKTU FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ „TWOJE PIĘĆ MINUT” W GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE
printer
ZAKOŃCZENIE SZTANDAROWEGO PROJEKTU FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ „TWOJE PIĘĆ MINUT” W GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE

Od września do grudnia 2015 r. Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie uczestniczyło w projekcie „Twoje Pięć Minut”, realizowanym we współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź. Partnerami wspomagającymi projekt były: Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie oraz Gimnazja uczestniczące w projekcie:

a) Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubinie.
b) Gimnazjum im. Polskich Odkrywców w Głogowie,
c) Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli,
d) Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie,

Czytaj więcej
LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W TEATRZE
printer
Wiadomość

W dniu 5.01.2016r., jak zapowiadaliśmy wcześniej, odbył się kolejny wyjazd naszych gimnazjalistów na sztukę teatralną. Tym razem Pani Anna Chodyń zabrała uczniów klasy I A i II E na niecodzienną lekcję języka polskiego do teatru. Gimnazjaliści uczestniczyli w spektaklu pt. ,,Skąpiec” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Mieli okazję poznać Harpagona, dla którego ukryte w szkatułce talary były całym światem. Nie rodzina, nie dobro i szczęście dzieci, ale właśnie pieniądze spędzały bohaterowi sen z powiek. To one stały się przyczyną nieszczęścia tej paryskiej rodziny.

Czytaj więcej
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
printer
ŻYCZENIA NOWOROCZNE

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI,
ZDROWIA ORAZ SPEŁNIENIA
NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ
W NADCHODZĄCYM
2016 ROKU

ŻYCZY
DYREKTOR GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE HALINA PLUTA

Czytaj więcej
ZMIANA PLANU LEKCJI
printer
Uwaga zmiana

Zmiana planu lekcji od 04. stycznia 2016r. W odpowiedniej zakładce można już przeglądać nowy plan lekcji obowiązujący w nowym roku kalendarzowym.

BARBÓRKA 4.XII.2015r.
printer
BARBÓRKA 4.XII.2015r.

Dnia 4.XII.2015r. delegacja naszego gimnazjum wraz ze sztandarem szkoły wzięła udział w uroczystościach barbórkowych pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie. (Delegacja w składzie: Pani Dyrektor Halina Pluta, Opiekun Samorządu Uczniowskiego-Pani Paulina Horbal, poczet sztandarowy- Tomasz Steć, Weronika Łomako, Marta Łysiak; delegacja wieńcowa- Jakub Kowaliszyn, Julia Grech, Joanna Florek). Po uroczystościach wzięliśmy też udział w spotkaniu Zarządu KGHM ze szkołami związanymi przez imię szkoły z Polską Miedzią. Miało ono miejsce w Centrum Kultury Muza w Lubinie. W spotkaniu wziął również udział Pan Andrzej Rydzewski. Uroczystość prowadziła dziennikarka Telewizji Pani Beata Tadla. Każda ze szkół miała okazję zaprezentować swoje talenty. Naszą szkołę reprezentował Kuba Kowaliszyn (finalista programu telewizyjnego SuperDzieciak, w którym zajął II miejsce). Wykonał on trzy utwory a swoim niesamowitym występem zdobył wielki aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Miło było popatrzeć i posłuchać tak wspaniałego młodego artysty, pochodzącego z naszego gimnazjum i z Chocianowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

Czytaj więcej
JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ GIMNAZJALISTÓW
printer
JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ GIMNAZJALISTÓW

Dnia 22.12.2015r. w Chocianowskim Ośrodku Kultury odbyły się jasełka przygotowane przez Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, które swoją obecnością zaszczycił ksiądz Stanisław Łobodziec SDB – Proboszcz, Dyrektor Wspólnoty Zakonnej. Opowiedział on w ciepłych słowach o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W jasełkach wzięła udział dyrekcja szkoły: Pani Dyrektor Halina Pluta i Pan Wicedyrektor Krzysztof Jóźwiak, którzy złożyli wszystkim pracownikom gimnazjum, uczniom i rodzicom życzenia świąteczne. W jasełkach uczestniczyli również uczniowie wraz z nauczycielami i cała społeczność szkolna została wprowadzona w przepiękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowywała Pani Agnieszka Fendorf-Róg i Pan Wojciech Kyc, którzy potrafili wydobyć z uczniów to, co w nich najlepsze i pokazać ukryte talenty. Było to ważne wydarzenie w życiu szkoły, integrujące społeczność szkolną. Fotografie wykonał zaprzyjaźniony już ze szkołą Pan Janusz Lech. Gimnazjum dziękuje Dyrektor CHOK-u Pani Krystynie Kozołup za możliwość wystawienia jasełek w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

Czytaj więcej
INFORMACJA
printer
Pilne

Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie informuje, iż w dniu 24.12.2015r. szkoła będzie zamknięta. Pracownicy administracji i obsługi odbierają wówczas dzień wolny za II Dzień Świąt Bożego Narodzenia przypadający w sobotę 26 grudnia 2015 r. (na podstawie Zarządzenia Dyrektora Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie nr 33/2015 z dnia 9 grudnia 2015 r.).

TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA
printer
Wiadomość

W dniu 16.12.2015r. odbyła się kolejna wycieczka mająca na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną tym razem technikum obsługi turystycznej w Zespole Szkół w Chocianowie. Grupa naszych gimnazjalistów pod opieką Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły wzięła udział w warsztatach pt. ,,Tradycja łączy pokolenia”. Przedsięwzięcie było zorganizowane przy współpracy Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Gimnazjaliści, uczestnicząc w warsztatach, nauczyli się składać serwetki, nakrywać do stołu oraz przygotowywać napoje. Mieli też okazję zapoznać się ze specyfiką technikum obsługi turystycznej. Poznali zasady rekrutacji, ponadto dowiedzieli się o ciekawych miejscach praktyk czy odbywania staży. Bardzo ważna dla nich okazała się informacja o możliwości ukończenia w trakcie nauki różnych kursów kwalifikacyjnych, np. barmana, baristy, carvingu, kurs pilota wycieczek. Naszych uczniów zainteresowała także kwestia udziału w projektach niemieckojęzycznych lub anglojęzycznych pozwalających uczniom nabyć umiejętność komunikowania się w wybranym języku obcym.

Udział w warsztatach dostarczył naszej młodzieży wielu cennych wiadomości. Być może wśród tegorocznych absolwentów gimnazjum znajdą się tacy, którzy będą kontynuowali naukę właśnie w chocianowskim technikum.