RELACJA Z TRZYDNIOWEJ WYCIECZKI KLAS I A, I C I II E CZYLI Z WIZYTĄ W TRÓJMIEŚCIE I NIE TYLKO
printer
RELACJA Z TRZYDNIOWEJ WYCIECZKI KLAS I A, I C I II E CZYLI Z WIZYTĄ W TRÓJMIEŚCIE I NIE TYLKO

W dniach 11-13.05.2016r. uczniowie klas I A, IC i IIE uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Program wyprawy był bardzo napięty i ciekawy. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Gniezno - pierwszą stolicę naszego kraju. Byliśmy w katedrze, poznaliśmy historię świętego Wojciecha jednego z patronów Polski. Naszemu pobytowi towarzyszyła bardzo ładna, wręcz wakacyjna pogoda. W dalszą drogę udaliśmy się do Torunia- najsłynniejszego miasta z gotycką architekturą. W stolicy polskiego piernika oczywiście odbyliśmy spacer po Starym Mieście, zobaczyliśmy ruiny średniowiecznej zabudowy obronnej. Poza tym spróbowaliśmy swoich sił przy ścianie tzw. krzywej wieży. Jak się okazało zadanie nie należało do najłatwiejszych. W Toruniu zobaczyliśmy dom, w którym urodził się słynny polski astronom- twórca teorii heliocentrycznej. Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście nie można było przejść obojętnie obok manufaktury pierników, w której kupiliśmy wiele toruńskich przysmaków. Odbyliśmy też spacer nabrzeżem Bulwaru Filadelfijskiego. Na miejsce czyli to miejscowości Bieszkowice nad jeziorem Zawrat dojechaliśmy około godziny 20.

Czytaj więcej
UCZEŃ KLASY TRZECIEJ LAUREATEM W KONKURSIE „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531–1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW"
printer
UCZEŃ KLASY TRZECIEJ LAUREATEM W KONKURSIE   „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531–1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW"

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy trzeciej III A Tomasz Steć uczęszczający do Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie został laureatem XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów".

Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczenia sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego. W etapie rejonowym konkursu brało udział 101 Dolnoślązaków. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 13 gimnazjalistów. Nasz uczeń otrzymał tytuł laureata, rozwiązując zgodnie z regulaminem ponad 80% zadań.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
.

Czytaj więcej
UCZENNICA NASZEGO GIMNAZJUM OTRZYMAŁA TYTUŁ PÓŁFINALISTKI II OLIMPIADY WIEDZY O KGHM
printer
UCZENNICA NASZEGO GIMNAZJUM OTRZYMAŁA TYTUŁ PÓŁFINALISTKI II OLIMPIADY WIEDZY O KGHM

Uczennica klasy IIIA Marta Łysiak została półfinalistką „II Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie”.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o KGHM wśród uczniów gimnazjum w regionie Zagłębia Miedziowego. Uczennica w eliminacjach szkolnych zdobyła najwyższą ilość punktów. Następnie wykonała prezentację multimedialną „KGHM kopalnią przyszłości”. W dniu 02.11.2015r. odbyło się posiedzenie komisji mającej na celu ocenę prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników II Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie (etap międzyszkolny). Spośród 180 uczniów gimnazjum Marta znalazła się wśród 20 półfinalistów.

Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej
ZEBRANIE Z RODZICAMI
printer
Informacja szkolna

W dniu 10.05.2016r. (wtorek) od godz. 17.00 -17.45 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami, a od 17.45-18.45 konsultacje nauczycielskie. Jest to zebranie informujące o przewidywanych rocznych ocenach z zajęć edukacyjnych, w tym ocenach niedostatecznych i przewidywanych rocznych ocenach z zachowania.

DZIAŁANIA SZKOŁY NA RZECZ POMOCY UCZNIOM KL. III W WYBORZE DALSZEGO KSZTAŁCENIA - CZYLI O SZKOLNYM OŚRODKU KARIERY
printer
DZIAŁANIA SZKOŁY NA RZECZ POMOCY UCZNIOM KL. III W WYBORZE DALSZEGO KSZTAŁCENIA - CZYLI O SZKOLNYM OŚRODKU KARIERY

Już niebawem uczniowie klas III będą musieli dokonać jednego z najważniejszych wyborów. Nauka w gimnazjum dobiega dla nich końca i nadchodzi czas na określenie preferencji zawodowych oraz podjęcie decyzji o dalszym kształceniu. Dla wielu z nich to trudny wybór. Wśród gimnazjalistów są tacy, którzy nie wiedzą czy wybrać szkołę zawodową, technikum, czy liceum. Chcąc przybliżyć im zasady nauki w różnych modelach kształcenia Panie Anna Chodyń i Agnieszka Jaskuła- koordynatorki Szkolnego Ośrodka Kariery organizowały spotkania z doradcami zawodowymi. Każda z klas III uczestniczyła w spotkaniach, podczas których mogła poznać model kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym. Dowiedziała się, czym różni się nauka w technikum od nauki w zawodówce czy liceum. Ponadto poznała zasady odbywania praktyki czy uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji. Uczniowie mieli organizowane spotkania z przedstawicielami zawodów oraz odbywali wycieczki edukacyjne.

Czytaj więcej
KONFERENCJA NAUKOWA DLA MŁODZIEŻY W STAROSTWIE POLKOWICKIM
printer
KONFERENCJA NAUKOWA DLA MŁODZIEŻY W STAROSTWIE POLKOWICKIM


21 kwietnia 2016r. jedenastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w podsumowaniu projektu „Zapobieganie chorobie nowotworowej płuc poprzez poprawę dostępności do specjalistycznych badań medycznych oraz wielopoziomową edukację zdrowotną w powiecie polkowickim” finansowanej za środków funduszy norweskich oraz budżetu państwa. Konferencję współprowadził znany aktor Maciej Musiał. Wyróżnieni uczniowie : Natalia Nguyen, Klaudia Bawołek, Anna Koselska. Po konferencji była możliwość przeprowadzenia krótkiej rozmowy z Maciejem Musiałem oraz zrobienie z nim pamiątkowych zdjęć.

Czytaj więcej
ADA KOWALSKA WYŚPIEWAŁA ZWYCIĘSTWO!
printer
ADA KOWALSKA WYŚPIEWAŁA ZWYCIĘSTWO!


W piątek 15 kwietnia w Polkowicach odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpiło 24 wykonawców z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim a nawet koreańskim. Nasze gimnazjum reprezentowała ADRIANNA KOWALSKA, niedawna zwyciężczyni Wiosennych Prezentacji w kategorii wokalnej. I tym razem okazała się NAJLEPSZA WŚRÓD 20 GIMNAZJALISTÓW Z POWIATU POLKOWICKIEGO. Ex aequo z koleżanką z Przemkowa zajęła I miejsce śpiewając piosenkę w języku niemieckim zatytułowaną “Wir leben den Moment”(“Żyjemy chwilą”). Ada została bardzo dobrze oceniona za swoje umiejętności językowe i wokalne otrzymując także zaproszenie na Galę Finalistów Konkursów Powiatowych, która odbędzie się w czerwcu w Polkowicach. Nasza zwyciężczyni wystąpi także 19 kwietnia we Wrocławiu na Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim.

ŻYCZYMY ADZIE KOLEJNYCH SUKCESÓW i zapraszamy na stronę artgim.webnode.com gdzie znajdziecie więcej informacji o Jej osiągnięciach.

Czytaj więcej
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
printer
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM


W dniu 18.03.2016r. uczennica Klaudia Wieruszewska z klasy IA zajęła wysokie III miejsce w powiatowym konkursie "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w Radwanicach. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Izabeli Zalewskiej.

Czytaj więcej
UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
printer
UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ


W dniu 15.03.2016r. uczeń Piotr Mroczko z klasy IA zajął wysokie IV miejsce w konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej "Uczę się bezpiecznie żyć". Konkurs odbył się w Legnicy i był zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Zdrowia przez euroregion Nysa. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod opieką p. Izabeli Zalewskiej.

Czytaj więcej
MISJA WIZERUNEK - GIMNAZJALIŚCI NA WARSZTATACH WIZAŻU I AUTOPREZENTACJI
printer
MISJA WIZERUNEK - GIMNAZJALIŚCI NA WARSZTATACH WIZAŻU I AUTOPREZENTACJI


W dniu 17.03.2016r. uczniowie klasy IA i II E wraz z wychowawcami: Panią Anną Chodyń i Agnieszką Jaskułą uczestniczyli w warsztatach wizażu i autoprezentacji. Na zajęcia udali się do Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Warsztaty były zrealizowane jako projekt w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w treści wygłaszane przez prowadzących, analizowali własne zachowanie, sposób dobierania stroju do sytuacji oraz tego, co mówią o nich ich spojrzenia, ręce. Na spotkaniu uczniowie uświadomili sobie, jak ważny jest wygląd zewnętrzny, co oznaczają wykonywane przez nich gesty. Warsztaty były doskonałą okazją do analizy własnych postaw oraz ewentualnej korekty. Nic tak nie mówi o nas, jak nasze zachowanie. Warsztaty były więc doskonałą lekcją wychowania.

Czytaj więcej
LAURAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ARSENAŁ PAMIĘCI"
printer
LAURAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ARSENAŁ PAMIĘCI"


Po raz kolejny gimnazjaliści z Chocianowa uzyskali tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu pt. ,,Arsenał Pamięci”.

W tym roku, co należy już do tradycyjnych działań szkoły, grupa uczennic z naszego Gimnazjum: Martyna Woźniak kl. IIE, Zuzanna Florczyk i Gabriela Garula z kl. IIB oraz Anita Foryś i Aleksandra Bator z kl. III D, wzięła udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ,,Arsenał Pamięci”. Jego inicjatorem jest hm Krzysztof Jakubiec - zasłużony harcerz, pedagog, dyrektor jednego z łódzkich liceów, zwycięzca konkursu Mistrz Mowy Polskiej, przyjaciel naszego gimnazjum i dwukrotny jego gość

Czytaj więcej