ŚWIĄTECZNA PACZKA
printer
ŚWIĄTECZNA PACZKA

Z dniem 23 listopada rozpoczynamy coroczną zbiórkę darów w ramach  akcji charytatywnej "Świąteczna paczka" mającej na celu zebranie artykułów spożywczych i słodyczy do przygotowywania paczek świątecznych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dary można przynosić codziennie rano do świetlicy szkolnej lub pedagogów.   
Akcja trwa do 17.12.2015r.

Dziękujemy!

Czytaj więcej
TWOJE PIĘĆ MINUT
printer
TWOJE PIĘĆ MINUT

Projekt „Twoje pięć minut” dotyczy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i jest przeznaczony dla pierwszych klas szkół gimnazjalnych.
Szkolenie będzie trwało 4 miesiące i rozpocznie się 8 i 10 września 2015 roku zgodnie z planem przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

By uzyskać więcej informacji należy kliknąć dalej...

Szkolny koordynator projektu
Izabela Zalewska

Czytaj więcej
ZAPROSZENIE NA FILM
printer
ZAPROSZENIE NA FILM

Biblioteka szkolna i świetlica zaprasza w dniu 19 listopada (czwartek) uczniów i nauczycieli na film pt.: „Karolina”. Projekcja filmu odbędzie się w Sali nr 8 /świetlica/ na 7 i 8 godz. lekcyjnej.

„Karolina” to ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi.

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej
KONKURS NA RÓŻANIEC WŁASNORĘCZNIE WYKONANY – ROZSTRZYGNIĘTY!!!
printer
KONKURS NA RÓŻANIEC WŁASNORĘCZNIE WYKONANY – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

W szkolnym konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec wzięli udział następujący uczniowie: Natalia Pokorska kl. I b, Sandra Makarowska kl. I b, Alicja Schirber kl. I b, Wiktoria Czarnynoga kl. I b, Żaklina Paluch kl. I b, Mikołaj Sowiński kl. I b, Alicja Róg kl. II c, Mateusz Urban kl. II e, Magdalena Wójcik kl. III b, Karolina Roicka kl. III b, Julia Grubska kl. III b, Diana Choma kl. III c, Weronika Łomako kl. III c.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Mateusz Urban i Magdalena Wójcik

II miejsce: Diana Choma i Weronika Łomako

III miejsce: Mikołaj Sowiński i Julia Grubska

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy!

Czytaj więcej
ZABAWA ANDRZEJKOWA
printer
Informacja szkolna

Serdecznie zapraszamy na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 27 listopada 2015r. na hali widowiskowo - sportowej, od godz. 16:30 wróżby andrzejkowe, od 17:00 do 19:00 dyskoteka; klasa której frekwencja na andrzejkach będzie najwyższa będzie zwolniona z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w poniedziałek 30 listopada, jedna z klas przygotuje stoisko z ciastem i napojami, zachęcamy do udziału w dobrej zabawie.

Samorząd Uczniowski

SUPER DZIECIAK
printer
SUPER DZIECIAK

Uczeń naszego Gimnazjum - Kuba Kowaliszyn - wybitny perkusista, uczestnik 3 edycji programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", perkusista zespołu "Ostatni krzyk mody" z którym zagrał dziesiątki koncertów. Kuba Kowaliszyn to 14-letni wybitny perkusista. Ten niesamowity młody muzyk jest samoukiem.

Zapraszamy do obejrzenia występu na scenie w programie Super Dzieciak uruchamiając poniższy link:

Kuba Kowaliszyn wali w gary jak nikt inny! | SuperDzieciak

Czytaj więcej
ŚPIEWAJĄCE SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
printer
ŚPIEWAJĄCE SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku szkolnym z okazji obchodów 97 Rocznicy Niepodległości naszego kraju zapraszamy do udziału we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych. 10 listopada o godz.9.15 w Sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie wszystkich uczniów podczas którego wspólnie odśpiewamy hymn państwowy a później „najodważniejsi z odważnych – wokaliści” zmierzą się w konkursie wokalnym z piosenkami patriotycznymi na wzór programu „Szansa na sukces”. Wybrani artyści będą mogli wylosować jedną z 6 przygotowanych piosenek z podkładem muzycznym i wyświetlanym tekstem. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Jak można wystartować? Należy zgłosić się do p. Wojciecha Kyca (sala 43) gdzie uzyskacie wszystkie potrzebne informacje i umówicie się na „trening” i próbę generalną. Wcześniej możecie popróbować całkowicie samodzielnie, ponieważ wszystkie piosenki będą dostępne w wersji karaoke na stronie internetowej artgim.webnode.com

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH 10 LISTOPADA

Czytaj więcej
ZEBRANIE RODZICÓW
printer
Pilne

27. października (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami oraz konsultacje wszystkich nauczycieli.

RÓŻANIEC WŁASNORĘCZNIE WYKONANY
printer
Konkurs

Szkolny konkurs na Różaniec Własnoręcznie Wykonany.

Termin składania prac: do 30 października 2015r. /do nauczycieli religii/

WYCHOWANIE JEST SPRAWĄ SERCA
printer
WYCHOWANIE JEST SPRAWĄ SERCA

11 września 2015r. nasze gimnazjum odwiedziła niezwykła osoba, absolwentka szkoły – siostra Natalia Roman CMW (salezjanka). Przeprowadziła zajęcia w klasach I b, II c, III c, podczas których przybliżyła im postać wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży – św. Jana Bosko (1815 – 2015). Siostra Natalia z wielkim entuzjazmem i radością opowiadała o spełnionym śnie Janka. Zapoznała uczniów z Jego systemem wychowawczym, opartym na trzech filarach: RELIGII, ROZUMIE i MIŁOŚCI.

Spotkanie zorganizowane było w związku z V Tygodniem Wychowania.

PROJEKT "PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ O NIEZWYKŁYCH MIESZKAŃCACH - POKOCHAĆ MAŁĄ OJCZYZNĘ"
printer
PROJEKT "PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ O NIEZWYKŁYCH MIESZKAŃCACH -  POKOCHAĆ MAŁĄ OJCZYZNĘ"

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie ze Szkolnego Koła Historycznego oraz Koła Przyjaciół Biblioteki realizowali projekt "Przywrócić pamięć o niezwykłych mieszkańcach - pokochać małą ojczyznę" będący grantem I Edycji Konkursu Banku Zachodniego BZWBK "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM".

Uczniowie uczestniczący w projekcie wykorzystując wspomnienia świadków historii - seniorów rodzin, wykonali 20 pisemnych opracowań dotyczących wspomnień Polaków przesiedlonych z Kresów Wschodnich na Dolny Śląsk, życia codziennego Polaków na zesłaniu na Syberię, okupacyjnej codzienności w czasie II wojny światowej oraz na temat Armii Krajowej.

Czytaj więcej