SUKCES ZDOLNYCH GIMNAZJALISTEK W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PT. ,,ARSENAŁ PAMIĘCI”
printer
SUKCES ZDOLNYCH GIMNAZJALISTEK W  XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PT. ,,ARSENAŁ PAMIĘCI”

Pragniemy poinformować, że wśród Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ,,Arsenał Pamięci”, w którym z sukcesem uczestniczymy już od wielu lat, znalazło się pięć uczennic Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. Szczęśliwcami są: Aleksandra Bednarz kl. III B, Klaudia Klimkowska i Zuzanna Florczyk z kl. III C oraz Joanna Dusza i Anna Koselska z klasy III E. Uczennice pod opieką koordynatorów szkolnych: Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły już niedługo pojadą do Łodzi na trzydniowe podsumowanie konkursu. Spotkają się z bohaterami ,,arsenałowych opowieści”, odwiedzą słynną w Łodzi ,,Bytnarówkę” czyli XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara, wezmą udział w uroczystej Gali Laureatów, później grze terenowej. Zwiedzą też najciekawsze miejsca w Łodzi.

Sukces uczennic to wynik wielomiesięcznej pracy literacko - historycznej na rzecz dokumentowania i ocalania od zapomnienia historii bezimiennych bohaterów czasów wojny.

Opiekę merytoryczną nad przebiegiem etapu szkolnego konkursu sprawowała także Pani Anna Kubera, która wspólnie z koleżankami dokonała komisyjnej oceny prac i przesłania ich organizatorowi.

Serdecznie gratulujemy.