SZKOLNY TYDZIEŃ NA RZECZ POPULARYZOWANIA PATRIOTYCZNYCH POSTAW - W PRZEDDZIEŃ UROCZYSTOŚCI 2 I 3 MAJA
printer
SZKOLNY TYDZIEŃ  NA RZECZ POPULARYZOWANIA PATRIOTYCZNYCH POSTAW - W PRZEDDZIEŃ UROCZYSTOŚCI 2 I 3 MAJA

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami: 2 maja - Dniem Flagi oraz 3 maja - kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym gimnazjum podjętych jest wiele działań popularyzujących patriotyczne postawy. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w proponowanych formach aktywności. Tak niewiele wystarczy, aby zamanifestować swoje przywiązanie do kraju urodzenia. Na szczęście nie musimy udowadniać miłości do ojczyzny poprzez walkę o jej wolność. Współczesny patriotyzm może ujawniać się w najprostszych zachowaniach, np. szacunku do tradycji i kultury Polski, pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych czy ofiarach czasów zaborów i wojen, wywieszeniu flagi. Może to być forma zadumy nad losami kraju, jego przyszłością oraz własna praca na rzecz rozsławiania imienia Polski w świecie. Liczymy na to, że propozycje działań w ramach ,,Tygodnia patriotycznego” okażą się doskonalą formą do zaangażowania, a tym samym zamanifestowania tożsamości z tym, co polskie.

Realizowane działania:

1. Wystawa tematyczna (na holu głównym) związana z uroczystościami: Dniem Flagi i rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Termin realizacji: 25.04-9.05.2017r.
2. Gazetki tematyczne poświęcone majowym rocznicom w każdej klasie – odpowiedzialne zespoły klasowe. Termin wykonania gazetki: 27.04.2017r.
3. Audycja tematyczna o majowych uroczystościach - 28.04.2017r.
4. Quiz wiedzy o Dniu Flagi i Konstytucji 3 Maja - 28.04.2017r.
5. Patriotyczny akcent w moim stroju- w piątek 28.04.2017r. w szkole obowiązuje strój galowy uzupełniony elementem patriotycznym, np. rozetką, kokardą, itp.
6. Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej - 9.05.2017r.

Zapraszamy do aktywnego udziału w przedstawionych wyżej formach. Przecież nie wymaga to od Was tak wielkiego wysiłku. Jak powiedział kiedyś Józef Piłsudski ,,Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium”. Obyśmy nie sprowadzali kwestii bycia Polakiem tylko do miejsca zamieszkania!

Organizatorem ,,Tygodnia patriotycznego”klasy II A i II C wraz z wychowawcami: Anną Chodyń i Małgorzatą Kosior.