PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY
printer
Pilne

Dnia 04.11.2016r. przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy, którego uczestnikami byli zarówno gimnazjaliści jak i przedszkolaki. Ewakuacja przebiegła zgodnie z regulaminowymi przepisami istniejącymi w takiej kryzysowej sytuacji.

ŻYWA LEKCJA HISTORII
printer
Informacja szkolna

W poniedziałek 24 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii pt.: Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował. Zajęcia z dużym zaangażowaniem przygotowała i zrealizowała Agencja widowisk historycznych ARKONA z Torunia, która w poprzednich latach już w naszym gimnazjum gościła. Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach: na pierwszej lekcji obecni byli uczniowie klas drugich i trzecich, a na lekcji drugiej uczniowie klas pierwszych.

Celem zajęć było przybliżenie najważniejszych wydarzeń z okresu władców polskich wybranych podczas wolnej elekcji – od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego.

W trakcie lekcji nasi uczniowie mieli okazję:
- zobaczyć pokaz walki na szable, prezentację oręża (pełną zbroję husarską, kolczugi, hełmy, szable, repliki broni palnej),
- przymierzyć stroje i uzbrojenie,
- uczestniczyć w konkursach, w których nagrodą był Dukat Gdański Jana II Sobieskiego,
- wziąć udział w scence historycznej,
- utrwalić wiadomości historyczne.

Na zakończenie młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała wystrzał z broni – repliki pistoletu skałkowego z XVII wieku.

A wszystko było okraszone ciekawą opowieścią i niepowtarzalnym dowcipem. Było bardzo ciekawie i emocjonująco.

Czytaj więcej
GIMNAZJALIŚCI DEBATUJĄ
printer
GIMNAZJALIŚCI DEBATUJĄ

Piętnastu uczniów z Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie pod opieką pań A. Jaskuly i A. Kubera uczestniczyli w debatach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 2016, który odbył się 20 pażdziernika 2016 roku, w Starostwie Powiatowym w Polkowicach. Młodzież ze szkół powiatu pokowickiego podjęła dyskusję na tematy, które sami zaproponowali. Przeprowadzono dwie sesje, pezentację kandydatów oraz głosowanie.

Czytaj dalej...

Czytaj więcej
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI
printer
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI

Zabierz swoją klasę do kina Helios i oddaj głos w ważnej sprawie!

Czytaj więcej
ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA - HUMANISTYCZNY
printer
ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA - HUMANISTYCZNY

Nasi gimnazjaliści zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu pt. ,, zDolny Ślązak Gimnazjalista- humanistyczny”.

Z radością informujemy, że dwoje uczniów Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie zakwalifikowało się do etapu powiatowego konkursu adresowanego do zdolnych gimnazjalistów z terenu Dolnego Śląska. Owymi szczęśliwcami zostali: Adrianna Kowalska i Piotr Mroczko z klasy II A. Uczniowie Ci w rywalizacji na etapie szkolnym uzyskali po 31 pkt. co wystarczyło, by Zagwarantować sobie udział w zmaganiach na poziomie powiatu. Przed wyżej wymienionymi uczniami wiele godzin intensywnej pracy pod kierunkiem nauczycieli prowadzących: Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły. Zarówno Ada jak i Piotr nie boją się wyzwań, a fakt, że są dopiero uczniami klasy II dodatkowo ich motywuje.

Rozgrywki powiatowe odbędą się już 18.11.2016r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej
PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH
printer
PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 21.10.2016 r. odbyło się Pasowanie Klas Pierwszych, podczas którego oprócz przyjęcia uczniów klas pierwszych do szkolnej gimnazjalnej społeczności Samorząd Uczniowski przy wsparciu Jury sprawdzał wiedzę, poczucie rytmu oraz szybkość i zwinność swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ocenie podlegały: ubiór zgodnie z barwą wynikającą z loga szkoły, okrzyk, plakat, taniec, wiedza o KGHM Polska Miedź S.A., precyzja i czas w konkurencjach sportowych.

W wyniku potyczek badających kreatywność, spontaniczność, elastyczność umysłu i ciała I miejsce zajęła klasa 1c. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę.

Dziękujemy za zabawę w duchu fair play.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej
ŻYCIE JEST PIĘKNE Z KULTURĄ
printer
ŻYCIE JEST PIĘKNE Z KULTURĄ

Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie, realizując projekt "Z kulturą za pan brat" współfinansowany przez PZU Fundację oraz Urząd Miasta i Gminy Chocianów, ogłosiła konkurs pt.: "Życie jest piękne z Kulturą". Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum. Piętnastu laureatów w nagrodę pojechało w dniu 17.10.2016r. do Teatru Komedia we Wrocławiu, by zobaczyć tam sztukę na podstawie komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".

Uczestnikom konkursu gratulujemy, a PZU Fundacji oraz Urzędowi Miasta i Gminy Chocianów dziękujemy za tak wspaniałą nagrodę!

Czytaj więcej
ZEBRANIE Z RODZICAMI ORAZ KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI PRZEDMIOTÓW
printer
Pilne

W dniu 25.10.2016 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami. Wychowawcy prowadzą zebrania z rodzicami w klasach od 17.00-18.00. Od godziny 18.00-18.40 trwają konsultacje rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

FINAŁY STREFY LEGNICKIEJ W UNIHOKEJU
printer
Sport

W dniach 17/18.10.2016r w Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odbyły się Finały Strefy Legnickiej w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Po raz kolejny Szkolny Związek Sportowy na Dolnym Śląsku powierza organizację tych zawodów naszej szkole z uwagi na bardzo dobrą organizację i atmosferę podczas zawodów.
Dnia 17.10.2016r. dziewczęta zagrały w w/w zawodach i zostały sklasyfikowane na 6 miejsce, nie uzyskując awansu do dalszych gier.
Dnia 18.10.2016r. chłopcy zagrali bardzo dobre zawody i dopiero w finale ulegli zespołowi z Chobieni. Uzyskanie drugiego miejsca w Finale Strefy Legnickiej dało reprezentacji naszego gimnazjum awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu.
Należy dodać, że najlepszym zawodnikiem zawodów został Adam Tomaszewski, a najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Eibl – reprezentanci naszej szkoły.

Trenerom i zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Skład zespołu dziewcząt:
Dagmara Fienger, Maja Makarowska, Klaudia Kolanowska, Anna Buchta, Natalia Szanter, Kinga Moritz, Daria Zazula, Julia Kazimierska, Oliwia Paliszkiewicz.

Skład zespołu chłopców:
Michał Eibl, Adam Tomaszewski, Michał Wesołowski, Mateusz Wasylik, Mateusz Urban, Dawid Wolan, Piotr Kosior, Piotr Kaliński, Adam Gryga, Jakub Woźniak, Mateusz Dancewicz, Jakub Karkowski.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI
printer
Wiadomość

Dnia 14 października społeczność nauczycielska, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci spotkali się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji. Za przygotowanie uroczystości były odpowiedzialne klasy: I c - z wychowawcą Ewą Kopczyńską oraz I d – z wychowawcą Krystyną Dedek. Program artystyczny obejmował żartobliwe scenki dnia szkolnego, w role których wcielili się nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Uroczystość przebiegała w bardzo radosnej atmosferze, a jej uwieńczeniem był symboliczny kwiat – róża dla każdego pracownika i emeryta oraz coś na słodko - tort przygotowany przez rodziców uczniów.

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
printer
Wiadomość

Informujemy, że wybory w dniu 30.09.2016 r. na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wygrała uczennica klasy III D Daria Zazula. Gratulujemy wyniku i oczekujemy zapału, kreatywności i determinacji w realizacji swojego Programu Wyborczego.

Zastępcą Przewodniczącego zostaje osoba z drugą największą liczbą głosów, czyli Mateusz Urban, uczeń klasy III E.

Wybory zostały zorganizowane przy wsparciu merytorycznym Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji "Samorządy Mają Głos".

Opiekunowie Samorządu
Izabela Szwed i Adam Łukasiewicz