MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
printer
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM


W dniu 18.03.2016r. uczennica Klaudia Wieruszewska z klasy IA zajęła wysokie III miejsce w powiatowym konkursie "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w Radwanicach. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Izabeli Zalewskiej.

Czytaj więcej
UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
printer
UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ


W dniu 15.03.2016r. uczeń Piotr Mroczko z klasy IA zajął wysokie IV miejsce w konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej "Uczę się bezpiecznie żyć". Konkurs odbył się w Legnicy i był zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Zdrowia przez euroregion Nysa. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod opieką p. Izabeli Zalewskiej.

Czytaj więcej
MISJA WIZERUNEK - GIMNAZJALIŚCI NA WARSZTATACH WIZAŻU I AUTOPREZENTACJI
printer
MISJA WIZERUNEK - GIMNAZJALIŚCI NA WARSZTATACH WIZAŻU I AUTOPREZENTACJI


W dniu 17.03.2016r. uczniowie klasy IA i II E wraz z wychowawcami: Panią Anną Chodyń i Agnieszką Jaskułą uczestniczyli w warsztatach wizażu i autoprezentacji. Na zajęcia udali się do Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Warsztaty były zrealizowane jako projekt w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w treści wygłaszane przez prowadzących, analizowali własne zachowanie, sposób dobierania stroju do sytuacji oraz tego, co mówią o nich ich spojrzenia, ręce. Na spotkaniu uczniowie uświadomili sobie, jak ważny jest wygląd zewnętrzny, co oznaczają wykonywane przez nich gesty. Warsztaty były doskonałą okazją do analizy własnych postaw oraz ewentualnej korekty. Nic tak nie mówi o nas, jak nasze zachowanie. Warsztaty były więc doskonałą lekcją wychowania.

Czytaj więcej
LAURAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ARSENAŁ PAMIĘCI"
printer
LAURAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ARSENAŁ PAMIĘCI"


Po raz kolejny gimnazjaliści z Chocianowa uzyskali tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu pt. ,,Arsenał Pamięci”.

W tym roku, co należy już do tradycyjnych działań szkoły, grupa uczennic z naszego Gimnazjum: Martyna Woźniak kl. IIE, Zuzanna Florczyk i Gabriela Garula z kl. IIB oraz Anita Foryś i Aleksandra Bator z kl. III D, wzięła udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ,,Arsenał Pamięci”. Jego inicjatorem jest hm Krzysztof Jakubiec - zasłużony harcerz, pedagog, dyrektor jednego z łódzkich liceów, zwycięzca konkursu Mistrz Mowy Polskiej, przyjaciel naszego gimnazjum i dwukrotny jego gość

Czytaj więcej
ARSENAŁ PAMIĘCI - PO RAZ CZWARTY
printer
ARSENAŁ PAMIĘCI - PO RAZ CZWARTY


Nasza przygoda z Arsenałem Pamięci trwa już cztery lata i obfituje w sukcesy zdolnych gimnazjalistów.

Już cztery lata trwa nasza przygoda z Ogólnopolskim Konkursem ,,Arsenał Pamięci” ,którego pomysłodawcą jest harcmistrz Pan Krzysztof Jakubiec - pedagog, wychowawca młodzieży, dyrektor jednego z łódzkich liceów, Mistrz Mowy Polskiej.

Czytaj więcej
WIOSENNA PREZENTACJA SZKOLNYCH TALENTÓW 2016
printer
WIOSENNA PREZENTACJA SZKOLNYCH TALENTÓW 2016

30 marca odbyła się Wiosenna Prezentacja Szkolnych Talentów 2016. Ostatecznie wystąpiło 12 wykonawców w kategoriach WOKALIŚCI (8) RECYTATORZY (2) INSTRUMENTALIŚCI (1) i TANCERZE (2). Jedna z osób (Kasia Pietruszewska) wystąpiła w dwóch kategoriach - wokal i recytacja. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali się na maksimum swoich możliwości a publiczność, chociaż nieliczna nagradzała ich gromkimi brawami. Atmosfera była świetna. Jury postanowiło nagrodzić najlepszych w poszczególnych kategoriach. I tak w recytacji równorzędne I miejsca uzyskały DOMINIKA GNAT i KASIA PIETRUSZEWSKA, instrumentalistą roku został BARTEK TRZECIAK, w tańcu duet DAGMARA FIENGER I PATRYCJA MISZKIEWICZ. W najliczniejszej kategorii wokalnej bezkonkurencyjna okazała się ADA KOWALSKA. Wszyscy artyści otrzymali zestawy upominków które ufundowały: Fundacja Vita regionem, Wrzosowa Kraina i Dolnośląska Kraina Karpia. Zwycięzcy otrzymali także dodatkowe nagrody. Rozlosowano również nagrody wśród zaproszonych gości.

Wszystkie prezentacje już niebawem będzie można zobaczyć na stronie artgim.webnode.com a także będzie można oddać głos na swojego faworyta.

ZAPRASZAMY NA artgim.webnode.com

Czytaj więcej
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI 16.03.2016
printer
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI 16.03.2016


Osoby zainteresowane rekrutacją do Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie informujemy, iż dnia 16 marca 2016r. od godziny 12:00 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi, w którym zainteresowani uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami będą mogli zasięgnąć informacji nt. przebiegu nauki oraz zapoznać się z ofertą Gimnazjum.

KREATYWNY DZIECIAK
printer
KREATYWNY DZIECIAK

Zapraszamy rodziców, pedagogów i nauczycieli do korzystania z nowopowstałej strony internetowej kreatywnydzieciak.pl/. Strona zawiera materiały dydaktyczne w postaci kolorowanek edukacyjnych, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować. Publikacje promują wśród dzieci wartości takie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, dbałość o historię i tradycję lokalną. Kolorowanki ze strony kreatywnydzieciak.pl/ to idealne rozwiązanie dla rodziców dbających o rozwój swoich pociech, a także przydatne narzędzie dla pedagogów. Baza dydaktyczna kreatywnego dzieciaka stale się powiększa, aby w przyszłości oferować jeszcze więcej bezpłatnych materiałów do pobrania.

Czytaj więcej
"THANK YOU FOR THE MUSIC"
printer
"THANK YOU FOR THE MUSIC"

W sobotę 05 marca nasza uczennica Kasia Kwiatkowska brała udział w eliminacjach XVIII Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Thank you for the music", które odbyły się w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Pięknie wykonała w akustycznej wersji piosenkę "Titanium" (D. Guetta) i w najbliższy piątek 11 marca wystąpi w finałowym koncercie na scenie CK "Muza" w Lubinie. Trzymamy za Kasię kciuki z nadzieją, że to początek jej sukcesów, którymi będzie rozsławiała naszą szkołę.

ZAPRASZAMY NA artgim.webnode.com

WYNIKI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ
printer
Konkurs

Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki – PIONIER 2015, pod patronatem Instytutu Rozwoju Oświaty, została przeprowadzona po raz pierwszy wśród uczniów naszego gimnazjum 7 grudnia 2015 r. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów.
Celem olimpiady było urozmaicenie programu zajęć oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.

KLASY I:

– liczba wszystkich uczestników : 200 uczniów
– najwyższe wyniki w szkole:

dyplom wyróżnienia: MROCZKO PIOTR - 9 miejsce na 200 uczestników

SERDECZNE GRATULACJE


(Czytaj więcej...)

Czytaj więcej
WIOSENNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE
printer
WIOSENNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE

Już 23 marca w naszej szkole odbędą się Wiosenne Prezentacje Artystyczne podczas których wszystkie "talenciaki" zaprezentują się przed szeroką publicznością. To tak naprawdę jedyna w swoim rodzaju okazja kiedy każdy młody artysta może liczyć na brawa dużej, przyjaźnie nastawionej publiczności w swojej szkole. Tego dnia będziemy jednocześnie artystycznie witać wiosnę, która w kalendarzu pojawi się co prawda dwa dni wcześniej ale my powtórzymy to w środę.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ODWAŻNYCH, KTÓRZY NA NASZEJ SCENIE PRAGNĄ ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PRZYSZŁĄ KARIERĘ.

Wszystkie informacje na stronie artgim.webnode.com
KARTY ZGŁOSZENIA U P. W. KYCA W SALI 43

Czytaj więcej