MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
printer
Konkurs

W dniu 24.02.2016r. w Trzebnicach odbył się etap gminny konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Do dalszego etapu w Radwanicach zakwalifikowali się: Sylwia Formicka z klasy IIIa oraz Klaudia Wieruszewska z klasy Ia.

ZAPROSZENIE ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOCIANOWIE
printer
ZAPROSZENIE ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOCIANOWIE

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów klas III - cich!

W trosce o rzetelną edukację na poziomie ponadgimnazjalnym i pełną informację wspomagającą w decyzji dalszej kariery Państwa Dzieci Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Chocianowie serdecznie zapraszają na spotkania z Dyrektorem Zespołu Szkół w Chocianowie Andrzejem Wojtkowiakiem, które odbędą się w trakcie zebrań klasowych w dniu 01.03.2016r. o godz. 17.30 celu zapoznania się z atrakcyjną ofertą edukacyjną kierunków kształcenia w naszej szkole w klasach I –wszych na rok szkolny 2016/2017.

Oferta edukacyjna będzie także prezentowana w tym dniu przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół na I piętrze Gimnazjum Publicznego im. Odkrywców Polskiej Miedzi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Czytaj więcej
LEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI
printer
Informacja szkolna

Dnia 8 stycznia br. odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie II D.

Zajęcia prowadziła pani Gabriela Szywała. Lekcję obserwowała pani dyrektor Halina Pluta, pan wicedyrektor Krzysztof Jóźwiak oraz nauczyciele gimnazjum. Tematem zajęć było "Zastosowanie twierdzenia Pitagorasa w życiu codziennym".

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz chętnie prezentowali umiejętności zastosowania twierdzenia Pitagorasa w poszczególnych zadaniach, których treść dotyczyła różnych dziedzin życia. Dało się odczuć życzliwą i przyjazną atmosferę pomiędzy uczniami.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
printer
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca 2016 roku po raz szósty będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta podjął w 2010 roku śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. Święto ustanowiono w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Uroczystości są wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Dzień 1 marca wybrana dla upamiętnienia rocznicy stracenia w więzieniu mokotowskim w Warszawie, w 1951 r. członków ostatniego – IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Czytaj więcej
ZEBRANIE RODZICÓW
printer
Pilne

01.03.2016r. o godzinie 17:30 odbędzie się zebranie rodziców wraz z konsultacjami indywidualnymi na których przekazane zostaną informacje na temat wyników kształcenia za I półrocze roku szkolnego 2015/2016 oraz bieżący semestr II.

ZMIANA W PLANIE LEKCYJNYM
printer
Informacja szkolna

Na stronie internetowej w odpowiedniej zakładce znajduje się zaktualizowany plan lekcji ważny wraz z zakończeniem ferii zimowych od dnia 15.02.2016r. Zapraszamy do zapoznania się.

POLSKO - NIEMIECKIE KOMBINACJE
printer
POLSKO - NIEMIECKIE KOMBINACJE

Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literacko - Plastyczny, Polsko - Niemiecki Kombinacje organizowanym przez Gimnazjum Nr 2 im. Marii Skłodowskiej –Curie w Polkowicach, oraz Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

Czytaj więcej
REYMONT W POEZJI I PROZIE
printer
REYMONT W POEZJI I PROZIE

W dniu 27 listopada 2015 roku w Chocianowskim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Reymont w poezji i prozie”. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie i odniosły sukces. W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne zajęły II i III miejsce. Są to uczennice z klasy III d:

Natalia Szkolnicka - II miejsce oraz Jagoda Kanabaj - III miejsce

Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy.

ZAKOŃCZENIE SZTANDAROWEGO PROJEKTU FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ „TWOJE PIĘĆ MINUT” W GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE
printer
ZAKOŃCZENIE SZTANDAROWEGO PROJEKTU FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ „TWOJE PIĘĆ MINUT” W GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE

Od września do grudnia 2015 r. Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie uczestniczyło w projekcie „Twoje Pięć Minut”, realizowanym we współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź. Partnerami wspomagającymi projekt były: Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie oraz Gimnazja uczestniczące w projekcie:

a) Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubinie.
b) Gimnazjum im. Polskich Odkrywców w Głogowie,
c) Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli,
d) Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie,

Czytaj więcej
LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W TEATRZE
printer
Wiadomość

W dniu 5.01.2016r., jak zapowiadaliśmy wcześniej, odbył się kolejny wyjazd naszych gimnazjalistów na sztukę teatralną. Tym razem Pani Anna Chodyń zabrała uczniów klasy I A i II E na niecodzienną lekcję języka polskiego do teatru. Gimnazjaliści uczestniczyli w spektaklu pt. ,,Skąpiec” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Mieli okazję poznać Harpagona, dla którego ukryte w szkatułce talary były całym światem. Nie rodzina, nie dobro i szczęście dzieci, ale właśnie pieniądze spędzały bohaterowi sen z powiek. To one stały się przyczyną nieszczęścia tej paryskiej rodziny.

Czytaj więcej
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
printer
ŻYCZENIA NOWOROCZNE

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI,
ZDROWIA ORAZ SPEŁNIENIA
NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ
W NADCHODZĄCYM
2016 ROKU

ŻYCZY
DYREKTOR GIMNAZJUM IM. ODKRYWCÓW POLSKIEJ MIEDZI W CHOCIANOWIE HALINA PLUTA

Czytaj więcej