ZMIANA PLANU LEKCJI
printer
Uwaga zmiana

Zmiana planu lekcji od 04. stycznia 2016r. W odpowiedniej zakładce można już przeglądać nowy plan lekcji obowiązujący w nowym roku kalendarzowym.

BARBÓRKA 4.XII.2015r.
printer
BARBÓRKA 4.XII.2015r.

Dnia 4.XII.2015r. delegacja naszego gimnazjum wraz ze sztandarem szkoły wzięła udział w uroczystościach barbórkowych pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie. (Delegacja w składzie: Pani Dyrektor Halina Pluta, Opiekun Samorządu Uczniowskiego-Pani Paulina Horbal, poczet sztandarowy- Tomasz Steć, Weronika Łomako, Marta Łysiak; delegacja wieńcowa- Jakub Kowaliszyn, Julia Grech, Joanna Florek). Po uroczystościach wzięliśmy też udział w spotkaniu Zarządu KGHM ze szkołami związanymi przez imię szkoły z Polską Miedzią. Miało ono miejsce w Centrum Kultury Muza w Lubinie. W spotkaniu wziął również udział Pan Andrzej Rydzewski. Uroczystość prowadziła dziennikarka Telewizji Pani Beata Tadla. Każda ze szkół miała okazję zaprezentować swoje talenty. Naszą szkołę reprezentował Kuba Kowaliszyn (finalista programu telewizyjnego SuperDzieciak, w którym zajął II miejsce). Wykonał on trzy utwory a swoim niesamowitym występem zdobył wielki aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Miło było popatrzeć i posłuchać tak wspaniałego młodego artysty, pochodzącego z naszego gimnazjum i z Chocianowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

Czytaj więcej
JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ GIMNAZJALISTÓW
printer
JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ GIMNAZJALISTÓW

Dnia 22.12.2015r. w Chocianowskim Ośrodku Kultury odbyły się jasełka przygotowane przez Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, które swoją obecnością zaszczycił ksiądz Stanisław Łobodziec SDB – Proboszcz, Dyrektor Wspólnoty Zakonnej. Opowiedział on w ciepłych słowach o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W jasełkach wzięła udział dyrekcja szkoły: Pani Dyrektor Halina Pluta i Pan Wicedyrektor Krzysztof Jóźwiak, którzy złożyli wszystkim pracownikom gimnazjum, uczniom i rodzicom życzenia świąteczne. W jasełkach uczestniczyli również uczniowie wraz z nauczycielami i cała społeczność szkolna została wprowadzona w przepiękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowywała Pani Agnieszka Fendorf-Róg i Pan Wojciech Kyc, którzy potrafili wydobyć z uczniów to, co w nich najlepsze i pokazać ukryte talenty. Było to ważne wydarzenie w życiu szkoły, integrujące społeczność szkolną. Fotografie wykonał zaprzyjaźniony już ze szkołą Pan Janusz Lech. Gimnazjum dziękuje Dyrektor CHOK-u Pani Krystynie Kozołup za możliwość wystawienia jasełek w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

Czytaj więcej
TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA
printer
Wiadomość

W dniu 16.12.2015r. odbyła się kolejna wycieczka mająca na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną tym razem technikum obsługi turystycznej w Zespole Szkół w Chocianowie. Grupa naszych gimnazjalistów pod opieką Pań Anny Chodyń i Agnieszki Jaskuły wzięła udział w warsztatach pt. ,,Tradycja łączy pokolenia”. Przedsięwzięcie było zorganizowane przy współpracy Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Gimnazjaliści, uczestnicząc w warsztatach, nauczyli się składać serwetki, nakrywać do stołu oraz przygotowywać napoje. Mieli też okazję zapoznać się ze specyfiką technikum obsługi turystycznej. Poznali zasady rekrutacji, ponadto dowiedzieli się o ciekawych miejscach praktyk czy odbywania staży. Bardzo ważna dla nich okazała się informacja o możliwości ukończenia w trakcie nauki różnych kursów kwalifikacyjnych, np. barmana, baristy, carvingu, kurs pilota wycieczek. Naszych uczniów zainteresowała także kwestia udziału w projektach niemieckojęzycznych lub anglojęzycznych pozwalających uczniom nabyć umiejętność komunikowania się w wybranym języku obcym.

Udział w warsztatach dostarczył naszej młodzieży wielu cennych wiadomości. Być może wśród tegorocznych absolwentów gimnazjum znajdą się tacy, którzy będą kontynuowali naukę właśnie w chocianowskim technikum.

PRACE BOŻONARODZENIOWE
printer
PRACE BOŻONARODZENIOWE

Zapraszamy do fotogalerii w której zamieszczono prace o tematyce bożonarodzeniowej wykonanej na zajęciach artystycznych.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
printer
Informacja szkolna

W dniu 11.12.2015r. obchodziliśmy „Dzień Patrona” w naszym Gimnazjum. Z tej okazji odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez panią Izabelę Zalewską oraz panią Małgorzatę Pawlik wraz z klasą III A. Podczas uroczystości wystąpił „Chór Szkolny” oraz zespół taneczny „Fuks”.

KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE
printer
Konkurs

8 grudnia w Gaworzycach odbył się 12 Powiatowy Przegląd Kolęd. W rywalizacji uczestniczyło 40 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. Wśród solistów gimnazjalnych III miejsce zajęła ADA KOWALSKA z klasy Ia naszej szkoły. Wróciła z pięknym pucharem i zapewne jeszcze wielokrotnie usłyszymy o Jej
sukcesach.

GRATULUJEMY.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

NASI UCZNIOWIE NA OBCHODACH CENTRALNEJ BARBÓRKI W GŁOGOWIE
printer
NASI UCZNIOWIE NA OBCHODACH CENTRALNEJ BARBÓRKI W GŁOGOWIE

W dniu 3.12.015r. uczniowie klasy II E pod opieką Pań: Agnieszki Jaskuły i Anny Chodyń uczestniczyli w centralnych obchodach Dnia Górnika w Głogowie. Szkoła nosi imię Odkrywców Polskiej Miedzi, dlatego nie mogło nas zabraknąć na tak ważnych dla regionu, a także dla naszego Gimnazjum wydarzeniu. Była to okazja, aby wspólnie z bracią górniczą uczestniczyć w wielkim pochodzie.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej
XVI EDYCJA SZKOLNEJ LIGI UNIHOKEJA
printer
Sport

W listopadzie w naszym gimnazjum odbyła się XVI edycja Szkolnej Ligi Unihokeja. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn dziewcząt oraz 6 drużyn chłopców.

W wyniku zaciekłej rywalizacji w finałach, które odbyły się w dniu 30 listopada w kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęły „Rapery” z klasy III A
II miejsce zajęły „Rakietowe kije” z klasy I A
III miejsce zajęły „Atomówki” z klasy III B

W kategorii chłopców:
I miejsce zajęli „FC bym, byś …” z klasy I B
II miejsce zajęli „Gwiazdeczki” z klasy II BC
III miejsce zajęli „Figi” z klasy II E

Najlepszymi strzelcami została Sylwia Formicka oraz Krystian Grzebień.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały Pani Beata Włodarczyk oraz Izabela Zalewska.

Zapraszamy do przeglądania galerii ze zdjęciami z konkursu.

Czytaj więcej
KOLEJNA PRZYGODA Z DZIEŁEM SCENICZNYM CZYLI NA SZTUCE PT. ,,TO NIE BYŁA WIGILIA”
printer
Wiadomość

W dniu 27.11.2015r. grupa 38 uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w lekcji teatralnej. To już zwyczaj naszego Gimnazjum, że proponujemy uczniom żywy kontakt ze sztuką. Tym razem formą przekazu była drama uznawana za jedną z ciekawszych sposobów aktywizowania ucznia, w tym wypadku widza do współtworzenia sztuki. Tak było podczas przedstawienia pt. ,,To nie była Wigilia” wyreżyserowanego przez MAKfilm z Wrocławia.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BARBARĄ KOSMOWSKĄ
printer
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BARBARĄ KOSMOWSKĄ

W dniu 18 listopada 2015r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Chocianów odbyło się spotkanie z autorką Panią Barbarą Kosmowską, w którym uczestniczyło 28 uczniów naszego gimnazjum. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając między innymi pytania na temat przebiegu kariery, inspiracji twórczych, planów literackich oraz zainteresowań autorki. W trakcie spotkania wśród uczestników quizu literackiego na temat twórczości autorki, wylosowano nagrodę książkową. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Bartka Błauciaka z klasy IIB, który otrzymał z rąk Pani Barbary Kosmowskiej książkę jej autorstwa i opatrzoną autografem.

Pani Barbara Kosmowska złożyła także osobiste dedykacje na czterech egzemplarzach książek, które na spotkanie przyniesiono ze szkolnej biblioteki.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej i lektury książek pt. "Buba", Pozłacana rybka" , "Buba sezon ogórkowy", "Samotni.pl" aby osobiście poznać twórczość Pani Barbary Kosmowskiej.

Czytaj więcej